Zamilujte se v květnu do sebe a potěšte se personalizovaným šperkem.

Proč šperky ze zlata?

Nosíte, nebo jste někdy nosili, stříbro? Pokud je vaše odpověď ano, možná jste se někdy setkali s tím, že vám váš stříbrný šperk časem zčernal.

Černání není vada výrobku a ani to není neobvyklý jev. Černání stříbra je totiž jeho běžná vlastnost. Jedná se o chemickou reakci, kde hraje hlavní roli stříbro, vzduch a např. krémy, pot, parfémy, užívané léky, lak na vlasy... Této chemické reakci se říká oxidace a málo kdo se jí vyhne. Jakmile je váš stříbrný šperk něčím z uvedeného "zasažen", dřív nebo později vám skutečně může zčernat. Jistě jste zažili i to, že jste na nějaký čas svůj stříbrný šperk odložili a když jste se k němu chtěli vrátit a opět ho začít nosit, byl nenositelný a velmi zašlý.

Naštěstí se dá i stříbrný šperk celkem snadno vyčistit doma a tudíž není potřeba ho hned vyhodit nebo uložit zpět do zapomnění.

Jak se může zdát, černání tedy není nic strašného, nicméně pro mě bylo černání stříbra klíčovým faktorem, proč jsem se rozhodla, že přestaneme vyrábět šperky ze stříbra a budeme se věnovat pouze zlatu.

Já osobně si totiž potrpím na kvalitu a udržitelnost a to samé chci i pro naše šperky, a tedy i pro vás, naše zákazníky. Mým cílem je vyrábět pro vás šperky, které vám vydrží věky a budete mít s jejich údržbou co nejmíň práce. Jistě dokážete strávit třeba nedělní odpoledne lépe než čištěním šperků, abyste si je mohli vzít v pondělí na sebe :-). Nějaká ta špína a usazenina se samozřejmě udrží i na řetízku ze zlata, ale vy si toho pravděpodobně ani nevšimnete, protože šperk se výrazným způsobem nezmění. Kdy si toho určitě všimnete, tak tehdy, když položíte svůj "starý" šperk vedle nového :-). Není tedy od věci nechat si své šperky čas od času vyčistit. Udržovaný šperk ze zlata vám vydrží snad navždy. Není nic hezčího, než například darovat svůj starý šperk vnučce, dceři, snaše, komukoliv, pro koho bude mít hodnotu a udělá mu radost.

Když budu realista, tak se samozřejmě může stát, a přijít dokonce vhod, starý šperk zpeněžit a za utržené peníze si pořídit šperk nový. Není to ostuda a taková recyklace je určitě lepší, než mít doma ve šperkovnici šperk, který se nám nehodí do vkusu a proto ho nenosíme a jen tam leží. Někomu tím pádem nemusí dělat tu správnou radost a proto bych se nebála, s vděčností k dárci, šperk recyklovat. A právě to je další výhoda zlata. Zlato je komodita, která neztrácí na hodnotě.

Rozhodnout se, že přejdeme pouze na zlato, bylo na jednu stranu snadné, protože moje touha nabízet kvalitní výrobky, byla velmi silná, ale samozřejmě to bylo i těžké rozhodnutí, protože do té doby tvořily objednávky stříbra 70 % všech našich objednávek.

Začínali jsme tedy tak trochu zase nanovo :-)... Nyní to jsou dva roky, co pro vás vyrábíme pouze ze zlata a za tímto rozhodnutím si stále stojím a jsem na nás pyšná, že i tak jsme se dokázali posunout a nadále pro vás tvoříme, vymýšlíme a posouváme nejen sami sebe, své osobnosti, dovednosti a duše, ale i naše šperky dál a dál.

Velké DÍK patří samozřejmě právě vám za to, že nám věříte, a svěřujete do našich rukou něco tak krásného, jako je výroba vašeho nového šperku.

Děkuji za vaši přízeň a posílám vám odvahu na plnění si svých snů a cílů.

Mějte krásný den!

Za KK JEWELS Klára